۱۳۸۸ شهریور ۲۲, یکشنبه

دلایل ناتوانی حکومت در استفاده از ابزار خشونت در تظاهرات روز قدس

به سه دلیل ساده، حکومت توانایی استفاده از ابزار خشونت در تظاهرات روز قدس را ندارد:
1- تمامی خشونی های مورده استفاده تا به امرزو هیچ فایده موثری برای حکومت دربر نداشته و هنوز مردم حکومت کودتا را به رسمیت نشناخته اند.
2-در صورت استفاده از خشونت، تمام هیمنه ایدئولوژیک حکومت در مبارزه با اسراییل در سطح بین المللی و مسلمانان منطقه نابود خواهد شد.
3-به دلیل سفر ا.ن به سازمان ملل و همزمانی آن با تظاهرات روز قدس، حکومت میداند که اعمال خشونت و پخش خبر آن در اشل وسیع در رسانه های جهانی، شدیدترین فشارهای بین المللی را در صحن سازمان ملل بر حکومت وارد خواهد کرد
به همین دلایل، حکومت تمام نیروی و تلاش خود را برای ایجاد فضای روانی ترس بر جامعه نهاده است، تا بدین طریق مردم را از شرکت در تظاهرات منصرف نماید.
بدون شک، حضور مردم در روز قدس، بسیاری از موازنه های قدرت را به هم خواهد زد و شاهد بوجود آمدن شکاف های عمیق تری حتی در سران کودتا خواهیم بود و نفرات عاقل تر، برای حفظ راه فرار برای خود، عقب نشینی های عمده ای خواهند کرد.
راه پیروزی در این نبرد طاقت فرسا، بدون شک از تظاهرات چند میلیونی روز قدس میگذرد و نباید از نظر دور داشته باشیم که در صورت شرکت چند میلیونی، به راحتی میتوانیم با ادامه دادن تجمع مردم در خیابان به مدت چند روز، به طور کامل، شرایط سرنگونی دولت کودتا را فراهم آوریم.
شرط لازم و کافی این امر مهم، ارده من و توست. از همین الان شروع کنیم، فردا دیر است

اگر من بنشینم، تو بنشینی، چه کسی برخیزد؟
اگر من برخیزم، تو برخیزی، همه برخواهند خواست

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر