۱۳۸۹ دی ۳۰, پنجشنبه

کرکس ها بر فراز جنبش


کَرکَسها یا لاشخورها پرندگانی هستند که هم‌خانواده با آن را در فارسی، دژکاک، دال و لشخور نیز نامیده‌اند.
از ویژگی‌های کرکس‌ها سر بی‌پر و تاس آن‌ها است. ویژگی دیگر آن‌ها این است که بر خلاف بیشتر پرندگان دیگر، آن‌ها آشیانه نمی‌سازند، کرکس‌ها به تیزپروازی، دوربینی و درازی عمر معروفند.
کرکس‌ها به‌ندرت به حیوانات تندرست حمله می‌کنند ولی ممکن است، حیوانی زخمی یا بیمار را بکشند. در زمان جنگ‌ها بر فراز نبردگاه‌ها شمار زیادی کرکس دیده شده‌است.1
کرکسها، را در جوامع انسانی نیز میتوان یافت. آن ها در کمین فرصت ها هستند تا از حاصل خون و رنج انسان ها تغذیه کنند. در این نوشتار برخی از خصایص کرکسها را که امروز در آسمان جنبش به پرواز درآمده اند، برخواهم شمرد. بدیهی است که این نوشتار در پی توهین و اتهام زنی به کسی نیست، تنها سعی دارد که صفت کرکسی را در برخی برجسته نماید، تا شاید تصویر خود را در آیینه دیگران ببینند و به اصلاح خود بپردازند.
کرکسهایی که امروز در آسمان جنبش به پرواز درآمده اند، در یک دسته جای نمگیرند. هر رده از آن ها، متعلق به دسته و گروهی است که حتی دشمن خونین همدیگر هم هستند. اما در برخی از صفات کرکسی، همگی اشتراک دارند.
توضیح ضروری: چنانچه شواهد ارایه شده در مورد کرکس های رده اول تا سوم در مورد شما، صدق میکند، خواندن باقی رده بندی ها به شما توصیه نمی شود. چنانچه در رده چهارم میگنجید، نویسنده برای شما آرزوی سلامتی و اندکی شعور  می نماید. چنانچه در رده پنجم می گنجید، سعی کنید یک مقدار آدم شوید! هنوز راه برگشت برای شما بسته نشده است. باور کنید آدم بودن، بهتر از کرکس بودن است، حتی اگر شب ها گشنه بخوابید.

کرکس های رده اول:
خون خوار ترین رده کرکس ها می باشند. دشمن اصلی جنبش سبز لقب گرفته اند. بازوی اصلی و اجرایی برونکا محسوب میشوند. برای خود سپاه، روزنامه، صدا و سیما و بسیج دارند. یکی از معروف ترین این رده از کرکس ها، گازتی به نام کیهان2 را  می چرخاند. حتی نوعی از دایناسورها و تمساح ها نیز در رده این نوع کرکس ها مشاهده شده است. در اسناد تاریخی، جنایت های فراوانی، توسط این رده از کرکس ها، گزارش شده است. یکی از معروف ترین جنایت های ثبت شده در تاریخ، به حوادث کهریزک مربوط میشود. این رده از کرکس ها، شدیدا قدرت طلب می باشند. برخی از محقیقن ذکر کرده اند که اگر ماکیاولی زنده بود، هزاران جلد کتاب نوشته بود که  این رده از کرکس ها روی او را سپید کرده اند. سپه سالار جنبش، رهبر این رده از کرکس ها را با فرعون مقایسه کرده است3.
هزاران هزار، مقاله و گزارش وجود دارد، که دشمن اصلی آزادی، و انسانیت، این رده از کرکس ها می باشند.  آن ها تلاش ویژه ای دارند که نسل و تبار خود را از سیمرغ ها بدانند. تلاش وافری دارند که قدرت خود را متافیزیکی بدانند. برخی از نسل ها جدید این رده حتی عنوان کرده اند که به زودی تمام دنیا را قبضه خواهند کرد.
این رده از کرکس ها، اصولا زنده و مرده نمیشناسند، و به هر کس که بخواهند حمله میکنند. حتی گزارش های متعددی از تجاوز و شکنجه زندانیان توسط این رده از کرکس ها موجود است.
گزارش ها در نسخ قدیمی موجود است که این برخی از این کرکس ها، در ایام قدیم با برونکا سر ناسازگاری داشتند. اما همین که قرعه کار به نام آنان زده شد، ذوب در برونکا شدند.

کرکس های رده دوم:
این نوع کرکس ها، جانیانی بالقوه هستند که نسل آن ها رو به انقراض می باشد. ویژگی مهم کرکس ها یعنی این که به‌ندرت به حیوانات تندرست حمله می‌کنند، در مورد این رده از کرکس ها نیز همچون رده اول، صادق نیست. گزارش های متعددی از بمب گذاری و ترور توسط آن ها موجود می باشد. این کرکس ها، سابقه پناهندگی به دامان هیولایی به نام صدام  را در پرونده دارند. و از آن جا با همیاری آن هیولا، به ملت شبیخون زده اند. این رده از کرکس ها، حتی به اعضای گروه خویش نیز، رحم نمیکنند و کرکس یا کرکس هایی که دم از جدا شدن میزنند را در جا خفه می کنند. گزارش شده است که سردسته این رده از کرکس ها، حتی دستور ممنوعیت ازدواج را در برهه ای از تاریخ صادر کرده است. این دسته از کرکس ها، دشمن خونین جنبش هستند. هر کجا که آن ها را دیدید، بلافاصله از آن ها اعلام تبری بجویید. حتی گزارش شده است که این رده از کرکس ها، برای پوشاندن اضمحلال خود، مسئولیت ترورهایی که خود نکرده اند را نیز به عهده گرفته اند، تا نشان دهند، هنوز وجود دارند. دوری از این دسته از کرکس ها را همواره در ذهن داشته باشید.

کرکس های ردوه سوم:
این کرکس ها، را اگر یافتید، به موزه حیات وحش باستانی تحویل دهید و جایزه بگیرید. این رده، جانوارنی به نهایت بامزه هستند، و هنوز فکر میکنند  که عصر یخ بندان است. ارادت ویژه ای به کرکس های باستانی خود دارند. آی کیو این دسته از کرکس ها، در رده آمیب ها و جلبک هاست. اگر شکی در این مورد دارید، میتوانید چندین تلویزیون لس آنجلسی این گروه را ببینید، تا باور کنید. آن ها دوست دارند تاریخ را نگهدارند و زمین از مشرق به مغرب بچرخد، تا شاید ایام به کامشان شود.

کرکس های رده چهارم:
کرکس هایی که به بی نظمی و هرج و مرج، علاقه وافری دارند. خود مرکب از چند دسته هستند.حتی گزارش هایی از وجود نفوذ سربازان برونکا، در جمع آن ها مشاهده شده است. گزارش های موثقی وجود دارد که این دسته، که به تغییر امور از راه انقلاب و جنگ و خونریزی، علاقه وافری دارند، در ابتدای پیدایش جنبش سبز، به صفوف جنبش سبز رخنه کردند.  مشاهده شده است که یکی از سرکردگان آن ها، تا مدت ها سعی کاذب داشت، که خود را سبز جا بزند، اما از سمت صف سبزها، سنگ هایی به سمت موسوی و کروبی پرتاب میکرد. وقتی مدت ها این امر تکرار شد، شکی نماند که این تمارض، چه هدفی دارد.  محقیقن اعلام کرده اند که جان انسان ها برای  این رده از کرکس ها در حکم ابزار می باشد.  گزارش های موثق دیگر، از متقلب بودن بسیاری از این ها حکایت دارد. صدها شناسه جعلی،  از یکی از آن ها کشف شده است که یاد خرچنگ ها را در اذهان زنده می دارد. این رده، پشتکاری عجیب رد هوا کردن فقط یک بادبادک دارند. گروهی از محققین، دلیل این امر را نداشتن بادبادک های دیگر ذکر کرده اند.
نکته جالب در مورد این رده، آن است که سر و صدای زیادی دارند. اما  هنگام سرشماری نفوس ، آمارشان بسیار اندک گزارش شده است. دانشمندان دلیل این همه سر و صدا را تلاش آنان برای راه اندازی یک گردان ذکر کرده ، و سر صدای زیاد آنان را تبلیغات برای جذب عضو بیشتر دانسته اند. برخی به این رده از کرکس ها، عوضی ها، نام نهاده اند و علت آن را ناهمزمانی روش آن ها با دنیای مدرن ذکر کرده اند.

کرکس های رده پنجم:
این رده از کرکس ها، باهوش ترین نوع کرکس ها می باشند. گزارش های متعددی از سواد عالیه برخی از آن ها، حتی از دانشگاه های فرنگ، موجود می باشد. اصولا با هنر، به ویژه ادبیات و کلام بیگانه نیستند و در بین آن ها، سخنوارن و نویسندگان چیره دستی مشاهده می شود. استعداد عجیبی در بازاری بودن و جوش دادن معاملات دارند به همین دلایل، تکامل یافته ترین نوع کرکس ها محسوب می شوند. تاکنون موردی از حمله به انسان های زنده از این گروه مشاهده نشده است. هنر آن ها این است که همه جا چراغ خاموش می آیند. مثالی از این امر را در همراهی آن ها با جنبش سبز  دانست. هرچند بین خود، دسته جات متعدد دارند، اما اکثریت آن ها کاری برای جنبش نکرده اند، ولی خود را به گونه ای جا زده اند، که در سبز بودنشان کمتر شک و شبهه ای باشد. تلاش هایی متعددی  برای کسب مقام سخن گویی جنبش از خارج نشینان این گروه مخابره شده است. هر چند که موسوی و رهنورد، بارها، وجود اشخاصی در مقام سخن گویی را تکذیب کرده اند، اما پس از مدتی باز همان آواز را سر داده اند.
به علت تعدد گروه ها بین آن ها، نمیتوان برخی ویژگی ها را به عموم آن ها نسبت دارد. اما در قاموس برخی از  کرکسهای این رده، موسوی و کروبی را باید آرام آرام تضعیف کرد، اما از جایگاه تقویت رقیبانی از جنس خود  موسوی و کروبی و این ممکن نیست جز این که خود را سبز دو آتشه جا بزنند.
تلاش مزورانه برخی از کرکس های این رده برای نشان دادن نزدیک بودنشان به موسوی و کروبی، زمانی رنگ می بازد که به اعمال آن ها دقیق شویم. این دسته متاخر از کرکسها، از آن جهت کرکس هستند که به اسم، دم از تغییر و اصلاحات می زنند، اما دقیق که می شوی، می بینی، فقط از اصلاح موقیت برخی ها  دم می زنند نه از اصلاح سیستم. در راه تقویت برخی ها، موسوی و کروبی باید آرام و بی صدا، از دایره رهبری خارج شوند. جدیدا می گویند که اشکال ندارد که جنبش خارج از قدرت باشد و برخی از ما ها، در صدر قدرت.
آن ها از آن جهت کرکس هستند که از پوست و خون سبزهای گمنام، خورده اند، فربه شده اند، اما برای شان سبزها به اندازه فرزند یک مقام نیز اهمیت ندارد. گاه حتی کاتولیک تر از پاپ می شوند، و سخنان دیگران را جور دیگر معنا می کنند.
در نوشته های این رده، نغمه آواز برخی پرندگان اسیر در زندان کرکس های رده اول ، باید سانسور شود. مثلا آواز ابولفضل قدیانی را پژواک چندانی نباید داد. چون با منافع کلی آن ها سرسازگاری ندارد. برخی ها، انفعال موجود در جهبه سبزها را با تحرکات این گروه بی ربط نمیدانند.
البته  این ها نیز کرکس هایی با ضریب هوشی پایین نیز طبیعتا دارند.مدرکی که در رابطه با وجود برخی از معامله گران با ضریب هوشی کم در کتب جانورشناسی ذکر شده است، مربوط به نطق یکی از کرکس های معروف این رده می باشد. بخشی از نطق تاریخی ایشان چنین است:" در همين رابطه بنده اولين فردي بودم که بعد از حوادث انتخابات 88 در مجلس مطرح کردم که بايد اين حوادث تمام شده و سخنان مقام معظم رهبري را فصل الخطاب بدانيم".
برخی از محققین  در دسته بندی این گروه بین اصلاح طلب و منفعت طلب اعلام عجز کرده اند ! گزارش های مستند دیگر از علاقه وافر این گروه به قمار وجود دارد. اکثر گزارش های موجود نیز نتیجه قمار آن ها را شکست ذکر کرده اند. برخی از محققین علت اصلی این شکست ها را نیز از دست دادن سرمایه عظیم اعتماد مردم در برهه هایی از تاریخ دانسته اند. برخی مقالات جدید نیز، کوشیده اند به رهبران جنبش، گوشزد کنند که  مبادا این سرمایه عظیم تاریخی را که با پایداری شان بر عهد با مردم، اندوخته اند، به این گروه عاریت دهند، تا در قماری دیگر ببازند.

پی نوشت:
1-     مبع: ویکی پدیا http://bit.ly/i3hjFR

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر